Już dawno minęły czasy, kiedy problemy z erekcją były tematem tabu. Dzisiaj całe szczęście społeczeństwo nie zamiata ich pod dywan. Nie oznacza to jednak, że można się całkiem wyluzować i bagatelizować sprawę. Sęk w tym, by wiedzieć, jak rozmawiać i nie bać się sięgać po wiedzę z obszaru zaburzeń erekcji. To podstawa, aby mieć świadomość, jak je rozpoznać, walczyć z nimi i im zapobiegać - po męsku!
Erekcja: co każdy facet wiedzieć powinien
Aby lepiej zrozumieć ewentualne problemy z erekcją trzeba w pierwszej kolejności pojąć mechanizm jej działania. Od odbioru bodźców erotycznych, przez pobudzenie ośrodka erekcji - najpierw w mózgu, a następnie w rdzeniu kręgowym, wypełnienie ciał jamistych prącia krwią, aż po skurcz naczyń żylnych, który utrwala erekcję – każdy etap jest tak samo ważny. Na sprawność całego mechanizmu wpływa również kilka innych czynników, jak psychika oraz poziom hormonów płciowych.
Lekarz od spraw męskich - do kogo z zaburzeniami erekcji?
Jednym z problemowych obszarów, które stanowiły wyzwanie dla mężczyzn decydujących się na konsultacje w zakresie zaburzeń erekcji od zawsze jest to, gdzie z takim tematem się udać. Niewiedza na tym polu bywa często czynnikiem ignorowania objawów, co skutkuje wzmożeniem się problemu. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, że istnieją lekarze wyspecjalizowani w tej dziedzinie: urolodzy – do nich należy się zgłosić.
Męski problem - co warto wiedzieć o impotencji?
Zamieszanie w zakresie podejmowania tematu zaburzeń erekcji wprowadza również określenie “impotencja”. Jest to słowo, które nie istnieje od lat 90. w słowniku medycznym, ale można je spotkać w mowie potocznej w odniesieniu do trudności z uzyskaniem czy utrzymaniem wzwodu. Dzisiaj o tego rodzaju męskim problemem oficjalnie mówi się jak o zaburzeniach erekcji.
Problemy z erekcją to wczesny objaw poważnych chorób
Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, że nawet sporadycznych, pierwszych objawów zaburzeń z erekcją nie należy ignorować jest ten, że nierzadko stanowią one wczesną oznakę poważnych chorób.
Zaburzenia erekcji – o jakich chorobach mogą informować?
- cukrzyca,
- miażdżyca,
- nadciśnienie tętnicze.
Postawienie prawidłowej diagnozy na wczesnym etapie ww. schorzeń pozwala na szybsze podjęcie leczenia i tym samym – większe szanse na wyzdrowienie.
Znaczenie regularnego ruchu w utrzymaniu potencji
Zapytaj o to dowolnego urologa, a od razu potwierdzi, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na potencję. Absolutną bazą skutecznego radzenia sobie z zaburzeniami erekcji jest zachowanie równowagi, dlatego kluczem jest indywidualne podejście i dopasowanie ćwiczeń w ten sposób, aby nie obciążały organizmu.
Jak zbilansowana dieta wpływa na erekcję
Zgubne dla męskiej sprawności seksualnej są nawyki żywieniowe naszych czasów, jak fast foody, dania bogate w tłuszcze i węglowodany proste, a równocześnie ubogie w witaminy i składniki mineralne.
Co zatem powinno się znaleźć w diecie na potencję?
- zdrowe tłuszcze,
- pokarmy bogate w cynk, selen, witaminę E, witaminę B6.
Aby poprawić erekcję w domu, Twoje codzienne posiłki powinny składać się z pełnowartościowych produktów zwiększających libido np. chude indyczego mięsa, wołowiny, tłustych ryb morskich, owoców granatu, siemienia lnianego oraz nasion cynku.
Naturalne suplementy na potencję i libido
Chcąc podjąć dodatkowy wysiłek w zakresie poprawienia erekcji, możesz też sięgnąć po produkty dostępne bez recepty. Decydując się na to zwróć uwagę, aby był to wybór bezpieczny i cieszący się dobrymi opiniami. Interesującym przykładem takiego suplementu na potencję jest Blue Power – preparat wspierający potencję, libido i płodność, równocześnie wyróżniający się naturalnym składem, w którym znajdziesz między innymi żeń-szeń właściwy, czy też wyciąg z miłorzębu japońskiego.